Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Molo w Kołobrzegu zyskało nowy blask

Molo w Kołobrzegu zyskało nowy blask

Drugi etap renowacji największej atrakcji Kołobrzegu – molo – dotarł na metę. Po ubiegłorocznym otwarciu wychodzącej w morze części spacerowej nabrzeża, tym razem na nowo zagospodarowano teren wokół turystycznego deptaka.

 

 


Fundusze na realizację inwestycji pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Uroczyste zakończenie prac odbyło się w piątek, 13 listopada br. Uczestniczyła w nim członek Zarządu Województwa Anna Mieczkowska oraz prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek.

Drugi etap prac modernizacyjnych objął teren przylegający do molo. To część od ulicy Mickiewicza wraz ze stopniami przed sanatorium Bałtyk, aż po wejście na Bulwar Szymańskiego. Nowa jest tam teraz nawierzchnia i oświetlenie. Pojawiła się również mała architektura.

– Molo i teren wokół niego to największa atrakcja Kołobrzegu. Na jego modernizację czekali zarówno mieszkańcy miasta, jak i przybywający tu coraz liczniej turyści oraz kuracjusze. Dzięki pomocy funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 zakończona kompleksowa renowacja tego miejsca sprawiła, że deptak jest teraz bardziej urokliwy i bardziej funkcjonalny – zapewniała członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.

 

Wcześniej, bo w listopadzie 2014 roku, po kilku miesiącach wytężonej pracy, do użytku oddana została część spacerowa obiektu realizowana w pierwszym etapie projektu. Inauguracyjny spacer po tej odnowionej, turystycznej atrakcji miasta odbył się 27 listopada ub.r. (więcej informacji).

– Kończymy renowację naszej perełki, czyli molo. Tym razem nie do poznania zmienił się teren przylegający do naszej największej turystycznej atrakcji. Zamiast przecięcia wstęgi symbolicznie odpalimy oświetlenie. Ufam, że w pełni zrewitalizowane miejsce już podoba się mieszkańcom Kołobrzegu i kuracjuszom, o czym świadczą przybyłe dziś tłumy, podobnie jak na inauguracyjny, ubiegłoroczny, listopadowy spacer – podkreślił prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek.

Całkowity koszt kołobrzeskiej inwestycji, podzielonej na dwa etapy, oszacowano ostatecznie na około 14 milionów złotych. Blisko 9 milionów to wsparcie z RPO WZ na lata 2007-2013.

 

wzpnews.pl


Komentarze

Podobne informacje

Azerbejdżan – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

Azerbejdżan – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

2017-02-16 17:24:13

Ze względu na wzrost napięcia w Górskim Karabachu oraz w siedmiu rejonach Azerbejdżanu (Kelbadżar, Łaczyn, Kubatly, Zengelan, Dżebrail, Fizuli i Agdam), Ministerstwo Spraw Zagranicznych zdecydowanie odradza podróżowanie na te tereny oraz do przylegających do nich obszarów.


Res Sacra Miser powoli odzyskuje blask

Res Sacra Miser powoli odzyskuje blask

2017-02-13 08:14:54

Widać efekty trzeciego etapu prac konserwatorsko - rekonstruktorskich w kaplicy Res Sacra Miser przy Krakowskim Przedmieściu 62. Był on możliwy dzięki miejskim dotacjom w wysokości blisko 250 tys. zł, co stanowi 80% udziału w całkowitych kosztach inwestycji.


7 polskich hoteli wśród najlepszych na świecie

7 polskich hoteli wśród najlepszych na świecie

2017-02-09 14:32:07

Na   podstawie   prawie   miliona   opinii   internautów,   portal   HolidayCheck   wybrał   najlepsze   hotele   na świecie, przyznając już po raz 12. nagrody HolidayCheck Award 2017. Pośród nagrodzonych jest aż 7 z Polski. W tym roku zostały dodatkowo docenione te obiekty, które najwyższe opinie otrzymują już od 5 lat.


Nowy Tomyśl - Klub Miłośników Podróży: Przez kontynenty - Etiopia – religia i obyczaje

Nowy Tomyśl - Klub Miłośników Podróży: Przez kontynenty - Etiopia – religia i obyczaje

2017-02-08 16:25:49

W poniedziałek, 6 lutego gościem Klubu Miłośników Podróży „Przez kontynenty” działającym w nowotomyskiej bibliotece była Stanisława Waszkowiak, nowotomyślanka, emerytowana nauczycielka, podróżniczka i fotografik.


Trudniej wyjechać na zimowy urlop

Trudniej wyjechać na zimowy urlop

2017-02-02 09:45:45

Zimowe urlopy poza domem to rzadkość. Zaledwie co ósmy Polak wyjeżdża zimą na narty lub do ciepłych krajów. Najczęściej wybiera rodzime góry, ewentualnie Austrię, Słowację, Czechy i Włochy. Na cieplejsze zakątki świata decydują się nieliczni. Średni koszt zimowego urlopu dla jednej osoby wynosi 1093 zł – wynika z badania wykonanego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor i BIK.


Warszawiacy obejrzeli odrestaurowane zabytki

Warszawiacy obejrzeli odrestaurowane zabytki

2017-01-31 09:40:27

Fort Legionów i Traugutta, kościół św. Jacka i figura Matki Boskiej, kaplica Kotowskich i kamieniczki na Starym Mieście , m.in. te odrestaurowane zabytki mieszkańcy mogli podziwiać w ostatni weekend podczas spaceru „Warszawskie konserwacje”.


Kamerun – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

Kamerun – aktualizacja ostrzeżenia dla podróżujących

2017-01-28 19:44:05

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże do północnego i wschodniego Kamerunu, a także w rejon półwyspu Bakassi.


Polski MSZ odradza podróże do Gambii!

Polski MSZ odradza podróże do Gambii!

2017-01-25 09:00:45

Z uwagi na napiętą sytuację polityczną po wyborach prezydenckich, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Gambii.


[VIDEO] Styczeń to dobry okres na upolowanie oferty wakacyjnej. Wyjazdy są nawet do 35 proc. tańsze

[VIDEO] Styczeń to dobry okres na upolowanie oferty wakacyjnej. Wyjazdy są nawet do 35 proc. tańsze

2017-01-19 11:18:11

Letnia oferta biur podróży dobrze się sprzedaje. Liczba klientów, którzy wakacyjny wyjazd rezerwują na początku roku, jest o 40 proc. wyższa niż rok temu – wynika ze statystyk Neckermann Podróże. O wyborze kierunku decydują nie tylko walory wypoczynkowe, lecz także kwestie bezpieczeństwa. Najchętniej wybierana jest Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Chorwacja i Polska. Rośnie też popularność Sycylii. Klienci coraz częściej wybierają oferty szyte na miarę, np. skierowane do seniorów.


Renowacja szlaków turystycznych w Łodzi

Renowacja szlaków turystycznych w Łodzi

2017-01-17 08:30:12

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska ogłosiła konkurs na realizację zadania publicznego „Renowacja i promocja sieci znakowanych szlaków turystycznych Miasta Łodzi (pieszych i rowerowych)". Projekt skierowany jest do organizacji pozarządowych, stowarzyszeń i wszystkich podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego w dziedzinie turystyki.